יורשים של זוג שנפטר בהפרש שנים גדול - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • האחים

  נשלח ע"יהאחים 16:36, 15 בספטמבר 2016

  שלום רב, אנחנו יורשים של זוג קרובי משפחה עריריים. הגבר נפטר לפני 10 שנים ולא הותיר צוואה. האישה נפטרה לפני שנה וציוותה לחלק בינינו את חשבון הבנק שלה. כיוון ששניהם רשומים כבעלי החשבון, בבנק טוענים כי עלינו להוציא צו ירושה לרכושו של הגבר. האם זה מדויק? הלא בהינתן היעדרה של צוואה, ממילא אישתו היא היורשת היחידה שלו, וכמו כן לא הוגשו התנגדויות כשפורסמה הצוואה. בתודה האחים

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות - עורך דין ונוטריון,מנהל הפורום

  20:07, 20 בספטמבר 2016

  ירושה היא הליך משפטי, שבו מועבר רכוש מדור לדור או מאדם לאדם. לכן חוק הירושה איננו מאפשר לדלג על נפטרים. הליך הירושה מאפשר מעקב ברור אחרי שלשלת העברת הזכויות.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.