מתנה ללא תמורה בקו הבריאות - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • רחל

  נשלח ע"ירחל 08:33, 19 בספטמבר 2016

  שלום. חמי העביר לבעלי חצי מהזכויות שלו בנכס בשנת 2013 כשהיה אדם בריא. מסתבר שהתהליך היה מורכב כי לא בוצעה העברת זכויות בנכס לחמי שקנה את הדירה מלפני 30 שנה כי העו"ד נפטר. לכן היינו צריכים לאתר את כל הקונים כולל יפויי כח שלהם והסכמי מכירה .. תהליך שלקח מספר שנים.. עד היום. התהליך עדיין לא הושלם כי נותר המוכר האחרון שמכר לחמי את הדירה ומחמי לבעלי. העניין הוא שכיום, ב2016, חמי לא בקו הבריאות ובעלי מונה לו כאפוטרופוס. השאלה היא האם כשנגיע לשלב של העברת הזכויות מחמי לבעלי- נצטרך אישור בית משפט? למרות שהתהליך החל כשהוא היה ללא כל בעיה רפואית? האם זה יהווה עבורנו מכשול?הסכם המתנה ללא תמורה נחתם ב2013 כשהיה בריא. לתשובתך אודה.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות - עורך דין ונוטריון,מנהל הפורום

  20:10, 20 בספטמבר 2016

  חוק האפוטרופסות אוסר על אפוטרופוס להעביר זכויות של החסוי במקרקעין, אלא באישור של בית המשפט. האישור נדרש משום שכדי להשלים את ההליך יהיה צורך בחתימות של החסוי על מסמכים ובהופעה בפני רשויות. ללא הסמכה מפורשת מבית המשפט אין האפוטרופוס יכול לבצע פעולות אלו. כשמדבר בפעולה משפטית בין חסוי לבין אפוטרופוס, ההקפדה אמורה להיות חמורה עוד יותר.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.