הגשת בקשת ירושה לסבתי שנפטרה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • מלי

  נשלח ע"ימלי 09:44, 19 בספטמבר 2016

  שלום רב, ברצוני להגיש בקשת ירושה לסבתי שאימי תהיה היורשת(יש לה שני בנים 1. חי 2. נפטר) אני בת לבן שנפטר. הבן שחי מותר על חלקו לטובת אמי שאלתי היא האם אנחנו ילדיו של בן שנפטר צריכים לרשום את עצמנו כיורשים למרות שיש לאימי צו ירושה האומר שהיא מקבלת את כל מה ששיך לו (אנחנו חתמנו על הסתלקות כשהגשנו בקשה לצו ירושה לאבא). עוד שאלה - האם בבקשה צריך לרשום הסתלקות כללית או הסתלקות לטובת אדם (כולם מסתלקים לטובת אימי) אשמח לתשובתך

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות - עורך דין ונוטריון,מנהל הפורום

  20:17, 20 בספטמבר 2016

  כל הכתוב כאן הוא בהנחה שאין צוואה: - אם הבנתי נכון, אמך היא כלתה של המנוחה. אם אביך נפטר לפני אמו (סבתה) כי אז היורשים הם ילדיו של הנפטר. אם אביך נפטר אחרי סבתו, הוא יורש שלה והיורשים שלו הם זוגתו (אמך) והילדים. חוק הירוה מאפשר הסתלקות רק לטובת אדם שהוא צאצא של המנוח, או בן-זוג של המוח, במצב הראשון בו הנכדים יורשים במקום הנפטר, אין הנכדים יכולים להסתלק לטובת אמם, שכן אינה בת זוג של הסבתה ולא צאצא של הסבתה. במצב השני יכולים הנכדים להסתלק לטובת אמם שכן היא בת זוגו של הנפטר.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.