רישום דירה מירושה בטאבו - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • קובי

  נשלח ע"יקובי 09:45, 22 בספטמבר 2016

  אנחנו 2 אחים , יש לנו צו ירושה. האם רישום הדירה בטאבו על שמנו הוא חובה ? האם אפשר להשאיר את הדירה על שם הנפטר ?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות - עורך דין ונוטריון,מנהל הפורום

  17:01, 22 בספטמבר 2016

  רישום הדירה הוא חלק מהליך חלוקת העזבון. חוק הירושה מעודד סיום חלוקת העזבון בהקדם. מצב הביניים בו יש עזבון וחלוקתו אינה מושלמת(אלא כשיש סיבות טובות לכך - למשל מנהל עזבון שמטפל במספר נכסים מסובכים) אינו "אהוד". אפשר להשאיר הדירה על שם הנפטר אולם - כשתרצו להשכיר את הדירה או להשתמש בה, ייכתן ןתתעוררנה בעיות כלפי השוכר שישאל מי אתם או כלפי הרשות המקומית שעשויה לתהוהת מכח מה אתם משכירים את הדירה. מרקרה בו דירה רשומה על שם נפטר מבוגר והמשתמש נהנה עקב כך מהנחה בארנונה הוא סוג של עברת מס גם בהבט האזרחי וגם בהבט הפלילי. לפיכך מומלץ שלא להשאיר כך את המצב.

  תגובה
 • 20:34, 22 בספטמבר 2016

  תודה רבה על תשובה מהירה ומפורטת !!!

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.