פטירת מוטבים והעברות פוליסות בין חברות - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • מתן

  נשלח ע"ימתן 18:34, 25 בספטמבר 2016

  שלום רב, באחת מחברות הביטוח לאבי היו שתי פוליסות ביטוח חיים וע"פ אחד מהמסמכים המוטבים עודכנו לאחרונה ב1995, אולם לאחר פנייה לחברת הביטוח, לטענתם המוטבים עודכנו רק בפוליסה אחת מהשניים, כך שבאחת המוטבים הם הילדים ובזו שלא עודכנו לטענתם המוטבים הם ההורים שנפטרו לפני 20 שנה. הפוליסות הועברו בין כמה סוכנויות לאורך השנים וככל הנראה המוטבים עודכנו בטעות רק בפוליסה אחת במקום בשתי הפוליסות הקיימות - אציין שתאריך עדכון המוטבים ב1995 הוא תאריך של החלפת סוכן. יתרה מכך, המוטבים הקודמים (הורים) כבר לא בחיים למעלה נ20 שנה ושניים שלושת מוטיביהם אינם בחיים - ביניהם אבי ז"ל. לאחר הצגת מספר מסמכים שמתעדים את פטירת ההורים וכו' חברת הביטוח מבקשת את צו הירושה של ההורים ושם כפי שאוזכר שניים מהמוטבים כבר נפטרו. מה עושים במצב לא הגיוני זה? האם יש תקדים לנושא? אודה לעזרתכם.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  13:32, 29 בספטמבר 2016

  כאשר מגיעים למוטבים כספים מכח חוזה ביטוח, הדין החל הוא הוראות החוזה שבין חברת הביטוח לבין המוריש, בעל פוליסת הביטוח. לפיכך את התשובות יש למצוא באותו חוזה. אם אין שם תשובה חד משמעית לאותה שאלה, יש לפנות לדיני חוזים

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.