יורשים מסוכסכים שלא רוצים להוציא צו ירושה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • שרה

  נשלח ע"ישרה 10:49, 27 בספטמבר 2016

  שלום רב, אודה על עזרתך בשאלה הבאה: אדם נפטר ולא השאיר צוואה. הנכס היחיד שהשאיר הינו דירת מגורים. ילדיו מסוכסים ביניהם וחלקם לא משתפים פעולה להוצאת צו ירושה. ההתנגדות של חלקם הינה מטעמים אישיים ולא ענייניים וגם לא רוצים להשתתף בתשלום עבור הוצאת צו הירושה. ביחס לדירה, מיום שהאדם נפטר מי חייב בתשלומי הארנונה על הדירה והאם העירייה יכולה לפנות ליורשים על אף שלא הוצא צו ירושה? האם ניתן להשכיר את הדירה? בתודה מראש,

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  עו"ד רונן גדות,מנהל הפורום

  19:16, 6 באוקטובר 2016

  (1) אין צורך בהסכמה או בשיתוף פעולה של כל היורשים לשם בשת צו ירושה. יכול אחד להגיש הבקשה והאחרים יבחרו בין להגיב לבין להתעלם. מובן שאותו מבקש יישא בהוצאות. אחרי קבלת צו ירושה יוכל לתבוע את הוצאותיו משאר היורשים - אם ירצה.

  (2) חובות ארנונה של המנוח יהפכו חובות של כל היורשים. העיריה אינה יכולה לתבוע איישת אף יורש כל עוד לא ניתן צו ירושה.

  (3) מעשית אפשר להשכיר הדירה. ייתכן שתהיינה בעיות כלפי רשויות או ספקים כמו חברת חשמל שיסרבו להכיר בזכות של יורש להשכיר כל עוד לא ניתן צו ירושה. גם העיריה יכולה לסרב להכיר בשכירות כל עוד לא ניתן צו ירושה כדין - אפשר לברר כל אלה בעיריה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.