הסתלקות מירושה והעברת ירושה ישירות מהדודה לבן דודה תוך כדי דילוג על האח - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • חלפון

  נשלח ע"יחלפון 21:15, 27 בספטמבר 2016

  דודה שלי שנפטרה לא השאירה אחריה צאצאים והיא לא השאירה צוואה אך על פי הדין אבי הוא היורש של כל רכושה . היות והוא אחיה היחיד ואין לה צאצאים ואין לה הורים.אבי שיחיה עד 120 עדיין צעיר והוא רק בן 45, והוא החליט כי הוא מעוניין שהרכוש יעבור אלי (בנו היחיד) ישירות ולכן הוא מעונין להסתלק מהירושה של דודה שלי כך שמי שיירש ישירות את דודה שלי זה אני ולא הוא. האם במידה ולדודה שלי שנפטרה אין עוד אחים ואין הורים ואין ילדים. האם כאשר אבי מסתלק מהירושה (היות ואין צוואה) , אוכל אני לזכות בירושה ישירות ולהעביר את הרכוש על שמי מהדודה במרה של הסתלקות אבי ? יודגש כי הדודה לא השאירה צוואה ואבי יורש מכוח הדין.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  עו"ד רונן גדות,מנהל הפורום

  19:18, 6 באוקטובר 2016

  התשובה הקצרה היא - לא. אם יסתלק אביך, ואין קרובי משפחה אחרים בדרגה ראשונה שניה או שלישית, העזבון יעבור למדינה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.