כיצד מסתלקים מירושה לטובת ילד אחד מתוך 2 שיש לך? - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • חלפון

  נשלח ע"יחלפון 23:00, 27 בספטמבר 2016

  אבא שלי ואחיו עומדים לקבל מאחותם שנפטרה רכוש רב. הירושה טרם חולקה וטרם הוגש צו ירושה.(ירושה לפי דין-כי אחותו לא השאירה צוואה). ויש לי שלוש שאלות: השאלה הראשונה, האם אבא שלי יכול להסתלק מהירושה של הדודה ולקבוע שאני אקבל את חלקו.או שאוטומטית במקרה של הסתלקות אחיו יזכה בחלקו? השאלה השניה, במידה ולאדם יש שני ילדים. האם הוא יכול להסתלק מירושה לטובת ילד אחד מתוך השניים, ולציין בתצהיר את שם הילד שלמענו הוא מסתלק? השאלה השלישית, באיזה אופן וכיצד טכנית מסתלקים מצוואה וקובעים יורש אחר במקומך?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  עו"ד רונן גדות,מנהל הפורום

  19:21, 6 באוקטובר 2016

  (1) אביך אינו יכול להסתלק לטובתך. אם יסתלק, תהיה זאת הסתלקות מוחלטת ונאחים של אחיך יירשו את חלקו.

  (2) לא.

  (3) הסתלקות נעשית בדרך כלל בתצהיר שמוגש לרשם לענייני ירושה. אם הירושה מטופלת בבית דין רבני, יכול המסתלק להצהיר על כך בפני בית הדין בעת סידור הירושה, או להגיש תצהיר.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.