נישואיים שניים וצוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • ירדן

  נשלח ע"יירדן 23:29, 28 בספטמבר 2016

  בצוואה של מוריש (אשר לו יש ילד אחד מנישואיו הראשונים הנשוי בנשואיים שניים לאישה (ממנה אין לו ילדים) רשום "הנני מוריש לאישתי אחרי מותי את כל רכושי". בהמשך לא כתוב דבר לגבי מה ייקרה אם האישה תמות לפני המוריש. ישנה למעשה לאקונה-חסר בצוואה. על כן רציתי לברר מבחינה משפטית מה קורה עם הרכוש של המוריש אם אשתו של המוריש מתה לפניו ולא אחריו. מי יירש אז את רכושו ברגע שאישתו אינה יכולה לרשת כי היא נפטרה כבר. ולא רשמו בצוואה דבר מה ייקרה במקרה הזה. הבעיה היא שלאישה של המוריש יש 6 ילדים מנישואיה הראשונים שאינם של המוריש, 6 ילדים אלה אינם ילדיו הביולוגיים אלא ילדים מבעל אחר. אם האישה תמות לפני המוריש האם 6 ילדיה יירשו את החלק שלה או הבן של המוריש מנישואין הקודמים יירש את רכושו של המוריש??

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  עו"ד רונן גדות,מנהל הפורום

  19:24, 6 באוקטובר 2016

  במקרה המתואר, אם האשה תמות לפני המוריש ואם הצוואה לא תתוקן כך שתתייחס למצב זה, ילדיה הביולוגיים של אותה אשה יבואו במקומה ויירשו את המנוח.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.