לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
חנה

צו ירושה עקוב ביצועה על ידי הבנק

שלום רב , קודם כל תודה על מומחיות שלך על התשובות שקיבלתי ממך עד עכשיו. קיבלתי צו הירושה חלק ראשון שני יורשים אני אישתו המוריש 2/3 (אין לנו ילדים נשאים 44שנה) ואחותו 1/3 מסרתי לבנק יש לי ובעלי חן משותף מפתיחת החן ,החן הנ״ל רק אני הפקדתי כסף משכורות וכל הפיצויים ליציאה לפנסיה ובהמשך הקיצבות מסרתי ב8/5/2017 את הצו והיום קיבלתי טל מבנק שאני צריכה לעשות הסכם עם גיסתי שהם לא יודעים מה העיזבון שש לבעלי אם יש לו רכוש אחר לא הבנתי למה הם לא יכולים לבצע את הצו אני לא ביקשתי שיחלקו שום דבר חוץ מעיזבון שבבנק ,אין נכסים מקרקעין שנחלק שיהי צורך בהסכם בינינו לחסוך במיסים למה שיבקשו מאיתנו הסכם ברגע שיש צו הירושה ? אם זה חוקי מה שהבנק עושה? מה אני יכולה לעשות?

item.Author מנהל הפורום רונן גדות - עורך דין ונוטריון

המצב שתארת נכון לכל הבנקים. בנקים אינם מסתפקים בתכנו של צו ירושה, אלא נשענים על סעיף מפורש בחוק הירושה הקובע, שעזבונו של מנוח יחולק לפי הסכם בין היורשים. כל הבנקים מנסים לכפות על יורשים להתייצב בסניף ולאשר במקום לבנק כיצד יש לחלק הכספים שבחשבון, כלומר מתוך איזה סכום בחשבון יש לחשב את ה-2/3 שלך. במצב המסויים שלך אכן יש בעיה - לכסף אין ריח ואין צבע ולכן אי אפשר לדעת בודאות כיום של מי הכסף בחשבון וכיצד יש לחלקו. יש אפשרויות בפנייך: (1) תתאמי מראש עם גיסתך ששתיכן תגשנה יחד לבנק ותודיעו יחד כיצד יש לחלק הכסף בחשבון. מבחינת הבנק אפשר שגיסתך תסכים שכל הכסף בחשבון שלך בלבד שוהכל יעבור אלייך. (2) בהעדר הסכמה עם גיסתך, תצטרכי להגיש תביעה לבית המשפט שיצהיר מהו חלקך בכספים שבחשבון ומה חלקו של בעלך המנוח. ועם פסק הדין הזה תגשי לבנק.

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום צוואות וירושות