לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
שגית כהן

עריכת צו ירושה לאחר קבלת צו קיום צוואה

הוריי התחתנו במרוקו בשנת 1938,ועלו לישראל ב-1948.אימי נפטרה לפני 25 שנים ולא השאירה צוואה,אבי לא עשה צו ירושה מאחר והבית וחשבונות הבנק היו תמיד רשומים רק על שמו והוא סבר שאין צורך לעשות צו ירושה.שמונה שנים לאחר מות אימי,אבי ערך צוואה בה הוא מוריש את הבית וחשבונות הבנק לי ולאחותי כי רק אנחנו טיפלנו בהם.ולשאר אחיי 100 ש"ח לכל אחד.אחותי נפטרה לפני שנתיים הצוואה לא שונתה.לאחר פטירתו שלחתי לאחיי את הצוואה פרט לאח אחד שלא רצה להיות איתנו בקשר ואף כתב לי בווצאפ ולא רצה לתת לי כתובת מדוייקת כדי שעורך הדין שליישלח לו את הצוואה,לאחר פטירתו של אבי,הגשתי באמצעות עורך הדין את הצוואה לבית משפט וקיבלתי צו קיום צוואה בו כתוב שרכושו מתחלק ביני לבין ילדיה של אחותי.פניתי ליתר אחיי ואמרתי להם שלמרות שהם לא כתובים בצוואה אני וילדיה של אחותי מעוניינים לתת להם חלק מהכסף,כולם הסכימו פרט לאח אחד,שוב פניתי אליו באמצעות בנו ובנו כתב לי בווצאפ שהוא אינו מעוניין בכספנו ולא מעוניין להיות איתנו בקשר.חודש לאחר שחילקנו את הכסף ביננו הוא פנה לעורך דין ומבקש לקבל גם חלק מהכסף ומהדירה בטענה שמגיע לו מחלקה של אימי חלק מהכסף והרכוש. ועוד הוא טוען שהיה על עורך הדין שלי לשלוח לו את הצוואה כדי שיוכל להגיש התנגדות בזמן המתאים,למרות שלא רצה לתת לנו כתובת לאן לשלוח את הצוואה.האם מגיע לו וכמה מגיע לו? תודה מראש

item.Author מנהל הפורום רונן גדות - עורך דין ונוטריון

עקרון - אמך היתה זכאית להחשב כשותפה של אביך בכל הנכסים המשפחתיים. לפיכך, יורשיה של אמך (אביך והילדים) זכאים לחלק בנכסיה של האמא. תאורטית - אם למשל היו 4 אחים ואחיות, כל אחד מהם זכאי היה ל 1/16 מהרכוש המשותף. אבל כדי לבסס את הזכות הזאת היו האחים שלך צריכים להגיש תביעה מתאימה נגד אביך. אי הגשת התביעה עשויה ליצור מחסום כלפיהם. את התביעה להכרה היו צריכים לפני זמן רב. בנסיבות שתארת איני סבור שאחיך זכאי למשהו. מומלץ שתשמרי את ההתכתבויות ואף תדפיסי מספר עותקים מהן כגיבוי כדי שלא תעלמנה ותימחקנה לתמיד.

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום צוואות וירושות