לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
צליל

תשלום מצבה של אב שנפטר

בפברואר 2012 נפטר אבי באופן פתאומי. כאשר הגיע הרגע לרכוש מצבה, אני שהייתי אז בת 23 הייתי היחידה מבין 4 ילדים עם היכולת הכלכלית לשלם את הסכום.המצבה עלתה כ10 אלף שקל ומתוכם שמה כ3000 שח דודה שלי(אחותו של אבי) ואני שמתי 7000 שח לבד. כעת אני דורשת מאחיי החזר על ההוצאה שבפועל הייתה משותפת אך בגלל קשיים כלכליים שלהם וכמובן הרצון לכבד את אבי המנוח, אני שילמתי. אחי ואחותי הגדולים מסרבים לשלם ואחי אומר שאם אין לי הוכחה שבאותה העת התנתי את התשלום על המצבה בהחזר אז אין לי זכות לדרוש אותו היום - מה שנראה לי אבסורד (החלטתי לגבות את החוב עכשיו מאחר וניכר לראות כי אחיי יעמדו על רגליהם מבחינה כלכלית ויכולים לעמוד בהחזר שעומד על כ1750 שח) האם יש משהו בטענה של אחי? האם אני יכולה לתבוע אותם לשלם לי? אם כן, מה אני צריכה לספק לבית המשפט והאם בית דין לתביעות קטנות מספיק או שעדיף שאפנה לעו"ד? *חשוב לציין שאחי מתנהל בצורה בריונית כלפיי אחותי השניה שגרה איתי ומאיים עליה בתביעה על דברים אחרים ומציג את זה כי כל עוד היא לא מגיעה להסדר איתו בנוגע אליה אז הוא לא ישלם לי.

item.Author מנהל הפורום רונן גדות - עורך דין ונוטריון

להבנתי - אין חובה על יורשים להשתתף בעלות של מצבה. אם היה עיזבון למנוח, אם קיבלתם משהו ממנו, אפשר לטעון שהוצאה זאת היא הוצאה הקשורה בעיזבון ולכן מגיע לך החזר מכל היורשים האחרים. אם כל היורשים הביעו אז רצון בהקמת מצבה, אין ספק שאת וגם הדודה זכאיות להחזר יחסי של ההוצאה. אין צורך בעו"ד - זאת תביעה מתאימה לתביעות קטנות.

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום צוואות וירושות