לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
דניאלה

ביטול צוואה הדדית על ידי אמא שלי

הורי עשו צוואה הדדית אחרי שנת 2005 שבא יורשים ל 4 אחינו שווה בשווה,היתה לי מריבה עם אימי ויש לי חשש שהיא תרצה לבטל את הצוואה הדדית בכדי להוציא אותי מהירושה,לבנתיים אבא חלה באלייצמר איבד זיכרון מבולבל על כדורים פסיכייטרים,האם אמא יכולה לבטל את הצוואה שכבר קיימת ואם היא תצליח לבטל ולעשות שינויים בצוואה? ואיך קובעים ערך ושווי של העיזבון שהשאיר אבי ומה זה אומר תודה

item.Author מנהל הפורום רונן גדות - עורך דין ונוטריון

(1) אמך יכולה לשנות את הצוואה שלה. אין דרך לשלול ממנה זכות זאת. החוק מאפשר לה לצוות את רכושה כרצונה. (2) יש לבדוק אם בצוואה ההדדית שעשו הורייך אין מנגנון שמאפשר שינויים כלשהם. (3) אם אין מנגנון שמאפשר שינויים, התוצאה של שינוי שתעשה אמך, היא ביטול בדיעבד של כל מה שירשה מאביך. החלק שלה בירושת אביך יתחלק בין היורשים לפי דין (כלומר הילדים). (4) ערך או שווי של נכס ניתן לקבוע בהסכמה בין היורשים על סכום או תוך שימוש בשמאי בעל ידע בתחום. יש שמאים לסוגים שונים של רכוש.

דניאלה

הציין שאבי עודו בחיים וכשחתם על הצוואה היה שפוי וכעת חולה ודעתו לא צלולה ואין בצוואה מנגנון שמאפשר לבצע שינוים בצוואה שמעתי שלפי החוק החדש מ 2005 צוואה הדדית לא ניתנת לשינויים האם זאת טעות?מה לגבי בן זוג שנפטר האם עדיין מותר לשנות צוואה משותפת והאם את העיזבון שאבי יותיר יתחלק גם בשבילי והאם זה כרוך בביטול הצוואה הישנה וכתיבת צוואה חדשה? תודה

item.Author מנהל הפורום רונן גדות - עורך דין ונוטריון

יעוץ לגבי צוואה מסויימת מחייב עיון בה. לשם כך יש לתאם פגישה. בעקרון - אין איסור בחוק על ביטול או שינוי צוואה הדדית. יש קביעה שמי שמשנה מצוואה הדדית שלא בדרך הקבועה בחוק וללא הסכמת הצד האחר, מאבד את כל מה שמיועד לו לפי הצוואה של האחר.

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום צוואות וירושות