לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
ארנון

אמי נפטרה והשאירה בעזבונה דירה וכסף.

אני ואחי הם היורשים (אבי נפטר מזמן). היא לא השאירה צוואה. אחי לא רוצה בינתיים להוציא צו ירושה. הוא רוצה להתייעץ עם עורך דין שלו לפני כן. הוא חושב שהוצאת צואה תסנדל אותנו לחלוקת רכוש מסויימת או שתגרום לכך שנשלם יותר מיסים. יתכן והוא חושב שכדאי לעשות הסכם ביננו לפני שנוציא צו ירושה. האם זה הגיוני?

ארנון

האם יתכן שהוצאת צו ירושה (אני ואחי מתחלקים בירושה חצי חצי)תגרום לך שנצטרך לשלם מס שבח ומס מכירה על הדירה? (נניח שמחיר הדירה הוא 800 אלף ש"ח והכסף הוא כמליון ש"ח התכנון הוא שאחי יקבל את הדירה + 100 אלף ש"ח ואני אקבל 900 אלף ש"ח). אם עצם הוצאת צו הירושה יגרום לכך שיחליטו שהדירה והכסף שייכים לי ולאחי בחלקים שוים ולכן אם הדירה עוברת לאחי - זה יחשב כמכירת חצי דירה ונצטרך לשלם מס שבח ומס קניה? לעומת זאת האם יתכן שנוכל לחתום על הסכם הדדי שבו אני מוותר על הדירה והוא על 800 אלף ש"ח מתוך המליון ש"ח (שזהו סכום הכסף שמורישה אמי), אז הארוע לא יחשב כמכירת דירה ולא נצטרך לשלם מס שבח ומס קניה? (הסכם כזה חייב להיות כהסכם אחד ולא כ-2 ויתורים נפרדים בגלל שיש חשדנות הדדית ביננו).

item.Author מנהל הפורום רונן גדות - עורך דין ונוטריון

המסמך המבוקש מכונה הסכם יורשים. רשויות המס מקבלות הסכמים כאלה ובתנאי שהם אכן משקפים את האמת.

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום צוואות וירושות