לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
ניבר

צוואה - מה אפשר לצוות?

שלום, בעלי ואני נשואים כחמישים שנים. מבחינה כספית מיום הנישואין עשינו סוג של הפרדה כספית בינינו: יש לנו דירה משותפת אולם בנוסף אליה לבעלי יש דירה על שמו ולי יש דירה על שמי. לבעלי יש חשבון על שמו בבנק אליו הוא מעביר את משכורתו ומידי חודש מעביר סכום קבוע לח-ן משותף. כנ"ל לגבי, מעבירה מהחשבון הפרטי שלי חלק ממשכורתי לח-ן המשותף. בעלי רוצה לרשום צוואה. שאלה: האם הוא יכול להוריש את הדירה שרשומה על שמו ואת הכספים בחשבון הפרטי שלו כרצונו, או שמחצית מהדירה והכספים בחשבון הפרטי שלו שייכים לי מכוח איזון משאבים? בתודה, ניבר

item.Author מנהל הפורום רונן גדות - עורך דין ונוטריון

השאלות ששאלת מתייחסות להבטים שונים של רכוש לאור קיומם של קשרי זוגיות ממושכים. אין תשובות פשוטות, כי התוצאה המשפטית (יש/אין זכויות ברכוש של האחר)תלויה מאוד בעבודות המסויימות של חיי בני זוג. אם יש ביניכם הסכמות, מומלץ להעלותן על הכתב ולעשות הסכם ממון שיגדיר בדיוק את טיב היחסים הרכושיים ביניכם. לאור תכנו של הסכם זה יהיה לכם קלו יותר בעשיית הצוואות. אם אין הסכם כזה ואין הסכמות ברורות, יכול כל אחד מכם לצוות כרצונו והאחר יוכל לבחור בין לספוג את המצב ולקבל אותו, או להציף את הבעיה ולהתמודד בבית משפט. מומלץ להגיע לייעוץ אישי. אם אפשר - שניכם יחד. אם לא - שכל אחד ייגש לקבל עצה לאור העובדות המסויימות של חייכם המשותפים.

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום צוואות וירושות