לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
רונבלא

העתקים של צוואות קודמות

שלום רב המנוח השאיר צוואה ובצוואה כתוב שצוואה האחרונה מבטלת את 7 הקודמות , הוגשה צו קיום צוואה ע"י מנהלת העזבון ,אני אחת הזוכות בצוואה וביקשתי לראות העתקים קודמים של הלוואות הקודמות היות ואני הבת ,עו"ד מסרבת לתת לי לראות אותן מה עושים? אם המנוח שינה 7 פעמים את הצוואה והאחרונה נכתבה כשהוא היה בן 82 מה זה אומר?

item.Author מנהל הפורום רונן גדות - עורך דין ונוטריון

לגיל בפני עצמו אין השפעה, אלא אם מדובר בקטין. עובדת קיומן של מספר צוואות קודמות אינה בפני עצמה עילה לביטול הצוואה אחרונה. אם את סבורה שיש עילת התנגדות לצוואה האחרונה, יש להגיש התנגדות. הענין יועבר לבית משפט ובמסגרת הדיון המשפטי אפשר לבקש מידע, למשל הצגת צוואות קודמות.

רונבלא

אם אני מגישה התנגדות זה דוחה את קיום הצוואה אני צריכה זמן , הם הגישו צו קיום צוואה כל כך מהר , יש אפשרות להגיש במקום התנגדות מכתב לרשם שיבדוק איך זה שאחד קיבל כל כך הרבה ושיחקרו את המקרה ,עם השנים הם עשו שטיפת נוח למנות מבלי שאף אחד ירגיש ובגלל שהייתי קטנה לא שמתי לב והמנוח היה קל להשפעה , השאלה כמה זמן לוקח תיק כזה במיוחד שאני לא זמינה לדיונים?ואיך אפשר לדחות את ההתנגדות?למועד אחר

item.Author מנהל הפורום רונן גדות - עורך דין ונוטריון

אין לרשם הירושה נוהל של "מכתב לרשם". אפשר לבקש הארכת מועד להגשת התנגדות אם יש לכך סיבות טובות.

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום צוואות וירושות