לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
משה אברמוביץ'

האם יש לי מעמד לבדוק את ביצוע הצוואה של הדוד שלי ככתבה וכלשונה מתוקף היותי שאר בשרו הכי קרוב ?

הדוד שלי שאת סך רכושו אני מעריך כ- 10 מ' שקל נפטר לפני שנה . בשנת 2000 הוא כתב צוואה לטובתי ולטובת בת-דודתי על כל רכושו ואולם ב- 2008 הוא שינה את הצוואה והחליט בצוואתו החדשה הזאת לתרום את כל הונו לטובת כל עמותה או אגודה שפועלת לטובת הקהילה הנזקקת כגון ילדים עניים או בתי יתומים , סעד לסטיפנדיות לסטודנטים חסרי אמצעים וכיוב' , מבלי לסייג גוף ספציפי ובלבד שלא יהיה לה כל זיקה למי מהמשפחה ולמנהלי העזבון את ניהול העזבון הוא השאיר בידי 2 בני דודים שלו יש לי חשד בהסתמך על שקרים שאחד ממנהלי העזבון מסר לי , שהוא עושה סיבוב על העזבון ומנסה בדרכים לא כשרות לדחוף את הכסף לכיסיו , ויש לי עניין מצפוני בהיותי האדם הכי קרוב לדוד שלי שצוואתו תתמלא ככתבה וכלשונה , ואני מעוניין לדעת אם יש לי מעמד לדרוש לבדוק האם הדבר בוצע ביושר או שאכן החשד שלי לכך שבוצעה הונאה מבוסס, ובמקרה כזה לדרוש שהעוולה תתוקן

item.Author מנהל הפורום רונן גדות - עורך דין ונוטריון

אם אינך יורש ולא יורש חליפי, אין לך "זכות עמידה" בהליך משפטי כפי שציינת. אבל - אתה יכול לפנות בתלונה מתאימה למחלקת ה"פיקוח על מנהלי עיזבון" במשרד האפוטרופוס הכללי. אתה גם יכול לפנות אל מי המוסדות שאמורים לרשת לפי הצוואה ולברר האם קיבלו משהו. בעקרון מנהל עיזבון אמור להגיש דוחות כספיים המוכיחים את פעולתו.

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום צוואות וירושות