לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
david

בעלות על דירה כשאין צוואה

אם הדירה רשומה על 2 ההורים שלי ואבא שלי נפטר בלי צוואה אז אוטומטית הבעלות על הדירה 100% של אמא שלי או שיש גם לי ולאחותי חלק? אם אמא שלי רוצה להעביר לי ולאחותי את הדירה במתנה כשהיא בחיים צריך לשלם מיסים כלשהם או שעדיף לעשות צוואה (ואז לפי מה שהבנתי לא משלמים מיסים בכלל)?

item.Author מנהל הפורום רונן גדות - עורך דין ונוטריון

1. בהעדר צוואה חל החוק. לפי החוק היורשים אם בת הזוג (50% מחלקו של המנוח) וכל הילדים (יחד בחלקים שווים במחצית האחרת (מחלקו של המנוח). אכן בהעברת זכויות בדרך של הורשה אין מסים בישראל

david

תודה על התשובה עו"ד רונן. לפי מה שהבנתי מהתשובה שלך-במקרה כזה שאבא שלי ז"ל לא השאיר צוואה אז לאמא שלי יש 75% בעלות בדירה ולי 12.5% ולאחותי 12.5%,נכון? אם אנחנו מעבירים לאמא את הבעלות 100% על הדירה צריך לשלם על זה? אם אמא מעבירה כאמור את הדירה לי ולאחותי כמתנה בחיים מה גובה המס? אנחנו שוקלים למכור את הדירה בעתיד ולקנות דירה אחרת במקומה,אם אנחנו עושים עכשיו שינוי בבעלות בדירה יש לזה השלכה כלשהי (מס שבח,מס רכישת דירה וכ"ו) המון תודה

item.Author מנהל הפורום רונן גדות - עורך דין ונוטריון

כתבתי כבר למעלה - אין מסים בהעברת רכוש בדרך של ירושה. העברת רכוש במתנה עשויה להיות כרוכה בתשלום מסים. אבל יש לכך השלכות אחרות ולכן התשובה מורכבת והפורום אינו מסגרת מתאימה לה

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום צוואות וירושות