לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
חגית ש

אישור על משלוח הודעה בדבר הגשת בקשה לצו קיום צוואה

שלום רב, דודי הערירי נפטר והשאיר צוואה בה הוא מוריש את כל רכושו לי. הצוואה הינה חד משמעית, נערכה בפני עורך דין ובנוכחות עדים. מבין ארבעת אחיו ואחיותיו של דודי, שניים נותרו בחיים (אימי ואחות נוספת נפטרו אף הן). על פי הכתוב באתר משרד המשפטים, על מנת להגיש בקשה לצו קיום צוואה עליי "לצרף אישור על משלוח הודעה בדבר הגשת הבקשה בדואר רשום או אישור על כך שהמבקשים הודיעו באופן אישי לאחיו של המוריש". אני לא נמצאת בקשר קרוב עם האחים ומרגישה לא בנוח לבקש מהם לחתום על מסמך אישור שכזה. אני מניחה שהם אף עלולים להירתע מכך. מצד שני אני מעדיפה להודיע להם באופן מכובד ולא באמצעות דואר רשום. האם ניתן לצרף לבקשה תצהיר חתום ע"י עורך דין שבו אני מצהירה שהודעתי באופן אישי, מבלי לבקש מהם לחתום? בנוסף, האם אני מחוייבת להודיע באופן אישי גם לילדיה של האחות הנוספת שאינה בחיים? אני אפילו לא מכירה אותם. תודה מראש על העזרה.

item.Author מנהל הפורום רונן גדות - עורך דין ונוטריון

לפי התקנות יש לשלוח בדואר רשום הודעה בדבר הגשת בקשה לצו קיום לפי טופס 3ב. ככל שיש תחושה של "צורך" להודיע באופן אישי אפשר גם להכין את הטופס הנזכר, למסור ביד ולבקש מכל מקבל הטופס לחתום על העתקו ואחר כך להכין "תצהיר מסירה" מפורט ולצרף לו את הטפסים החתומים.

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום צוואות וירושות