לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
אורטל

צוואה ישנה, צוואה חדשה, הוחזרה הצוואה הישנה לרשם הירושות וצו קיום צוואה

שלום רב, אימי ז"ל נפטרה לפני מס' חודשים. אנחנו שלוש אחיות. במשך למעלה מעשור אני סעדתי את אמא וטיפלתי בה והאחרות לא עשו דבר. בשנים האחרונות אף מוניתי אפוטרופוסית על אמא על אף התנגדותן ולאור חוות דעת של פקידת סעד שקבע כי לא מעניין אותן טובת האם אלא רק כסף... לפני למעלה מ-10 שנים אמא החליטה לעשות צוואה מיוזמתה והורישה לי חצי מהדירה ולאחיות כל אחת רבע. לימים שינתה את הצוואה , לא שינוי מהותי כי עדיין אני מקבלת חצי ואחר כך שראתה את התנהגות האחיות כלפיה החליטה להחזיר לרשם הירושות את הצוואה הראשונה. כרגע האחיות רוצות לדבר איתי ואני מניחה שזה על הירושה... אציין כי לא היינו בקשר מאחר והתעלמו מאמא באופן מוחלט וזה צרם לי מאד. אני רוצה להגיע מוכנה לפגישה איתן. הן יודעות שיש צוואה ומניחה שהן רוצות להתקדם בתהליך ואת חלקן. אמא כבר אמרה לי שהן "יעשו לי את המוות" כי אני הקטנה והן חוברות יחד נגדי. יש לי עותקים משתי הצוואות . אבקש לדעת אם אני צריכה לומר להן שיש לי עותקים מהצוואה או פשוט שנגיש בקשה לצו קיום צוואה ומה שנמצא ברשם הירושות זה מה שיתפוס. האם בכלל לומר שיש לי עותק מהצוואה? אני לא רוצה לריב איתן ורוצה לקיים את מה שאמא קבעה בצוואה אבל יש לי תחושה שהן לא יוותרו. מה גם שאמא היתה דמנטית בשנים האחרונות והן ינסו לטעון שלא היתה צלולה... מה שכלל אינו נכון עת עשתה את הצוואה. אודה להכוונה בעניין.

item.Author מנהל הפורום רונן גדות - עורך דין ונוטריון

הצוואה הקובעת היא הצוואה האחרונה. אם זאת הצוואה שהופקדה אצל הרשם היא הקובעת. אם הצוואה האחרונה שנעשתה מאוחרת לצוואה שהופקדה, אמורה לגבור הצוואה המאוחרת בזמן. אינך צריכה הסכמה או שיתוף פעולה של אחיותייך בהגשת בקשה לקיום צוואה. מי שסבור שעושה צוואה לא היה כשיר בעת עשיית הצוואה יכולה להגיש התנגדות לצוואה על בסיס טענה זאת. ההכרעה תהיה לפי חוות דעת רופא מומחה בהתבסס על מסמכים רפואיים של אמך . אם תבוטל הצוואה האחרונה, תקויים הצוואה שלפניה בזמן .

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום צוואות וירושות