קביעת המועד - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • משה

  נשלח ע"ימשה 19:42, 1 במרץ 2012

  שאלתי אותך באופן כללי לענין תגובה להתנגדות והשבת,. אך לא ממש הבנתי את תשובתך. ולכן השאלה שלי מפורטת יותר. אודה לך אם תשיב לכל מה שכתבתי בשאלה זו: הגשתי בקשה למתן צו ירושה והוגשה התנגדות.1) האם תינתן לי אפשרות להגיש תגובה. האם את התגובה יש להגיש כבר לרשם או ניתן כשהתיק יעבור לבימ"ש להגישה לבימ"ש. 2) והאם כאשר התיק עובר לבימ"ש ביהמ"ש קובע באופן שגרתי מועד למתן תגובה או שצריך לבקש? וכמה זמן ניתן להגשת התגובה? והאם יש לזה הסדר בחוק או בתקנות? ואם כן- היכן?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  18:29, 4 במרץ 2012

  משהוגשה התנגדות הרשם חדל לברר את הענין. לפי החוק עליו להעביר את הענין לבית המשפט. מבקש קיום הצוואה נחשב כתובע. המתנגד נחשב כנתבע. בית המשפט ישלח העתק ההתנגדות לתובע. מכאן ואילך מדובר בתיק של בית משפט. התובע-המבקש יכול לבקש להגיש כתב תביעה מתוקן. אם ייעתר לו בית המשפט, הנתבע-המתנגד יוכל להגיש כתב הגנה מתוקן. המועדים להגשה ייקבעו על ידי בית המשפט שידון בתביעה זאת. סדר הדין שיחול הוא סדר הדין האזרחי כפי שהוא מוחל בבית המשפט לענייני משפחה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.