אופוטרופוס - שלושה אחים - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • יניב

  נשלח ע"ייניב 21:32, 7 במרץ 2012

  רונן שלום, אח של אימי, מעוניין להיות אופוטרופוס יחידי על רכוש אימם (מבין שלושה אחים). אמי אינה מעוניינת ורוצה ששלושתם יהיו אופוטרופוסים על הרכוש במידה שווה ושכל החלטה בעניין הרכוש תתקבל בהסכמה של שלושתם. אחיה הגיש בקשה זו לבית משפט. האח השני תומך בו ומסכים כי אחד אחדיהיה אופוטרופוס יחידי. דהיינו שניים נגד אחת. האם בית המשפט יכול לחייב את אימי לקבל את דרישות אחיה ולקבוע אופוטרופוס אחד ולאשלושה? תודה על תשובתך.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  12:03, 8 במרץ 2012

  לבית המשפט לענייני משפחה יש שיקול דעת מלא ומוחלט באשר למינוי אפוטרופוס. בדרך כלל הנטיה הראשונית היא למנות אפוטרופוס מבין הקרובים ביותר לחסוי: בן זו או הורה או ילד בגיר. אם אמך תדרוש ותתעקש שתהיו אפוטרופסים משותפים, אפשר מאוד שבית המשפט ייענה לדרישתה. אם יש נימוק טוב מדוע צריך דווקא 3 יחד, כדאי להעלותו כעת. אם אחד האחים אינו מעונין במינוי כאמור, אינו חייב להיות ממונה כאפוטרופוס ואז יהיו רק שניים. אם בית המשפט רואה שאין הסכמה או שיש מניעה של ממש למנות אפוטרופוס מן המשפחה, הוא יכול למנות אפוטרופוס חיצוני: מועמד חיצוני מוסכם על המשפחה, או מישהו שבית המשפט ממנה לפי שיקול דעתו. יש לזכור שאפוטרופוס זכאי לשכר והשכר משולם מתוך רכושו של החסוי.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.