התנגדות והדיון בה. - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • משה

  נשלח ע"ימשה 19:27, 8 במרץ 2012

  לעו"ד גדות השבת לי בענין התנגדות והדיון בה. במסגרת תשובתך כתבת "משהוגשה התנגדות הרשם חדל לברר את הענין. לפי החוק עליו להעביר את הענין לבית המשפט. מבקש קיום הצוואה נחשב כתובע. המתנגד נחשב כנתבע. בית המשפט ישלח העתק ההתנגדות לתובע מכאן ואילך מדובר בתיק של בית משפט. התובע-המבקש יכול לבקש להגיש כתב תביעה מתוקן. אם ייעתר לו בית המשפט, הנתבע-המתנגד יוכל להגיש כתב הגנה מתוקן." בהמשך לתשובתך רציתי לשאול: האם יש דרך שבה המגיש של הבקשה למתן צו לקיום צוואה יוכל לפרט את טענותיו כשהתיק יעבור לביהמ"ש שלא על דרך הגשת בקשה להגשת כתב תביעה מתוקן? שהרי בקשה להגשת כתב תביעה מתוקן תאפשר לדבריך כי גם הנתבע יתקן את האמור בכתב ההתנגדות. האם ביכולתי להגיש בקשה שאקרא לה בקשה להגשת תגובה לכתב התנגדות או בקשה להגשת כתב תשובה לכתב ההתנגדות במקום להגיש בקשה לתיקון כתב תביעה. והאם בדרך זו אני אכן מבטיח שאין לנתבע זכות אוטומטית לתקן את כתב ההתנגדות רק בגלל הבקשה שהגשתי? או שלדעתך הדרך היחידה שבה ביהמ"ש יאפשר לי להשיב לכתב ההתנגדות היא רק באמצעות בקשה לתיקון כתב תביעה.אודה לך אם תשיב בפירוט.

  השב
 • 12:32, 11 במרץ 2012

  כתב תשובה איננו מיועד להוספת עילות חדשות, או טענות משפטיות שאין להן בסיס קיים בכתב התביעה המקורי או בכתב ההתנגדות. אפשר תמידה להגיש בקשה להגשת כתב תשובה להתנגדות. בית המשפט יחליט אם לאפשר או לא.
  עשוי להיות מצב בו לאחר בדיקת כתבי הטענות שכבר הוגשו יורה בית המשפט על הגשת כתב תביעה וכתב הגנה מתוקנים, אם ימצא שמה שבפניו איננו מאפשר דיון ממוקד.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.