כספים-צוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • דני

  נשלח ע"ידני 19:54, 11 במרץ 2012

  לא הבנתי את שכתבת: ." 2. רק אם יש כבר צו קיום, היורש המוטב יגיש תביעה". למה התכוונת? לא השבת לי על השאלה האם אפשר וכדאי להגיש בקשה לעיקול הכספים בחברת הביטוח והיכן מגישים אותה? והאם בקשה כזו לעיקול אפשר להגיש באופן עצמאי ללא קיומה של תביעה או שחייבים לפתוח במקביל גם תביעה? דבר נוסף רציתי לדעת אם נחוצים לי פרטים לצורך הגשת תביעה אך חברת הביטוח לא נותנת לי פרטים לגבי פרטי המוטבים, לגבי הפוליסות והמסמכים שקשורים אליהם והכתוב בהם וכו' איך מה עושים? שהרי אי אפשר להגיש תביעה בלי שיהיו לי את הנתונים האלה?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  15:16, 12 במרץ 2012

  1. על מנת לתבוע כספים בחברת הביטוח אתה צריך להוכיח שיש לך זכות לכאורית לכספים. אם לא יהיה צו קיום שיצהיר עליך כיורש, מכח מה תתבע את חברת הביטוח?
  2. בקשת עיקול מוגשת במסגרת תביעה כספית.
  3. לגבי חוסר בפרטים - אין זאת המסגרת ללימודי הגשת תביעות. מומלץ לפנות לעורך דין שמתמחה בתביעות כספיות נגד חברות ביטוח ונותנים לו לעשות את העבודה בהתאם לנתונים העובדתיים המדוייקים של המקרה שלך.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.