מידע על צוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • חנן

  נשלח ע"יחנן 10:11, 22 במרץ 2012

  שלום, אבי נפטר לפני כשנה. אני והוא חידשנו את הקשר בינינו שנתיים לפני שנפטר. הקשר שיש לי עם אחותי לא טוב במיוחד. ביקשתי ממנה לקבל את תעודת הפטירה שלו אבל היא מתעלמת. אני רוצה לדעת אם אבי השאיר צוואה. מכיוון שמאחותי אני לא יכול לקבל מידע, למי אני כן יכול לפנות ולברר?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  12:01, 22 במרץ 2012

  1. לקלבת תעודת פטירה פנה לכל לשכה למינהל אוכלוסין של משרד הפנים (אפשר גם דרך אתר האינטרנט) והזמן לך תעודות פטירה ככל שתרצה.
  2. אם אביך עשה צוואה ואם הפקיד אותה אצל הרשם לענייני ירושה אתה יכול לפנות לרשם בבקשה לעיין בצוואה במעמדך כיורש טבעי של אביך.
  3. דרך אחרת - הגש בקשה לצו ירושה. אם יש צוואה מופקדת, היא תוצג בפניך. אם אין צוואה, אחותך תצטרך להחליט האם היא מגישה התנגדות לצו בהתבסס על קיומה של צוואה ואז היא תצטרך להציג הצוואה (אם יש כזאת) או שאין צוואה ואז תקבלו צו ירושה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.