לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
ליטל שנצר

בדיקת עריכת צוואה לאמא שסובלת מסכיזופרניה

שלום שמי ליטל אני בת ואפוטרופוס של אמא שלי מ2016 יחד עם אחותי שאינה מתפקדת כאפוטרופוס וגם מס שנים לא בקשר עם אמא יש לי עוד 2 אחים שאין להם קשר עם אמא אמא מאושפזת במחלקה פסיכיאטרית מרצון כי סובלת מסכרת ומטופלת באינסולין ולא תצליח להזריק לה לבד אם תגור לבדה בשל פטירתו של אבי לפני 4 שנים ראיתי איך אחים שלי התאכזרו אליו ועשו המון בעיות אפילו התחשבנו על הסעודה בשבעה לא הייתי רוצה שאמא תעבור את זה הייתי רוצה שכמה שיותר תהיה מוגנת גם בחיה וגם בלכתה. הייתי רוצה לקבל יעוץ לגבי עריכת כשרות לצוואה עבורה אף אחד לא בקשר עם אמא שלי מלבדי אני זו שלוקחת אותה לשבתות זו שמתלווה איליה בהחמרות מצב אותי מקפיצים במקרים מסמך האפוטרופוס הוא רק מכתב רשמי שמאשר את האחריות שלי אבל כבת יש לי מחוייבות כלפיה פי כמה אשמח לקבל הכוונה . תודה

item.Author מנהל הפורום רונן גדות - עורך דין ונוטריון

ראשית יש לברר האם אמך רוצה לעשות צוואה. שנית - יש חובה לקבל חוות דעת של רופא פסיכיאטר שאמך מבינה משמעותה של צוואה ושהיא צלולה מספיק לעשיית צוואה. שלישית - בהנחה שתתקבל חוות דעת כזאת, אסור לך להיות מעורבת בעריכת הצוואה. בשל מעמדך המיוחד כלפי אמך במצב של צוואה שכולה מוטית לטובתך ותוכח מעורבות נמרצת שלך, עלול בית משפט לבטל צוואה זאת. רצוי שעו"ד העוסק בעשיית צוואות ישוחח עם אמך ויברר את רצונה ומכאן ואם ניתן לברר את רצונה ויש אישור פסיכיאטר כמתואר מעלה, ימשיך בטיפול כלפי אמך ללא מעורבות שלך למעט התשלום בסוף.

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום צוואות וירושות