ירושת דירה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • הלל

  נשלח ע"יהלל 13:08, 27 במרץ 2012

  שלום רב 10 יורשים של דירה אחת מוכרים את הדירה. האם הם יכולים לקבל פטור אחד לכולם, או שכאילו כל אחד מהם מוכר 10% של דירה? תודה רבה!

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  14:02, 27 במרץ 2012

  1. שאלה זאת היא בתחום של מיסוי מקרקעין
  2. שאלת הפטור נבדקת לגבי המוריש - (א) האם הוא היה זכאי לפטור ממס, לו הוא מכר כעת ו- (ב) האם היתה זאת דירתו היחידה של המוריש?
  אם התשובה חיובית לשתי השאלות יש פטור מיוחד ממס לכל היורשים.
  אם התשובה שלילית, על כל מוכר לבדוק לגבי עצמו האם יש לו בנסיבותיו האישיות פטור ממס ואם כן - האם כדאי לו להשתמש בפטור ממס במכירה מסויימת זאת.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.