חשש להשפעה על אבי הקשיש - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • רחל

  נשלח ע"ירחל 10:09, 2 באפריל 2012

  שלום, אבי מתגורר בדיור מוגן. הוא אדם מבוגר מאוד אבל צלול. לי ולאחותי יש חשש שהמנהל בדיור המוגן מנסה לשכנע אותו להוריש את הדירה שלו ושל אימי לאחת העובדות בדיור המוגן. אבי בן אדם עקשן ודי סגור וגם כשאנחנו שואלות אותו או אומרות לו שלא לחתום על כלום בסופו של דבר הם יוכלו להשפיע עליו. איך אפשר למנוע את זה?

  השב
 • 13:44, 2 באפריל 2012

  לדברייך כל מה שיש כיום הוא חשד שאינו מבוסס על מעשה שנעשה. כל עוד אביך צלול החשש שאת מתארת קיים. לכן לא נראה לי שיש אפשרות לפעול במישור המשפטי. אתן יכולות לנסות הדברות ישירה מול מנהל אותו מוסד ולהציג בפניו את טענתכן ואף לדרוש ממנו שימנע נסינות כאלה מבין עובדיו. אפשר גם להקליט את השיחה הזאת לשימוש עתידי.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.