ירושה מותנית - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • יערה

  נשלח ע"ייערה 17:19, 2 באפריל 2012

  ברצוני להוריש לאחד מ-5 בני דירה אשר שכר הדירה שיתקבל מהשכרתה יהווה לו תוספת הכנסה מאחר והפנסיה שלו אינה מובטחת ואני חוששת לעתידו. יש לי 2 שאלות: הורשה זו גובלת באפליה לטובתו (אם כי לא בסכום ניכר). האם עלי לנמק זאת בצוואתי? כיצד ניתן להתנות כי הדירה תשמש אותו אך ורק לצורך אבטחת הכנסתו ולא ל"בזבוזים" ? האם ניתן למנות את אחד האחים שיהיה אמון על בצוע תנאי זה?

  השב
 • 19:54, 2 באפריל 2012

  1. אין צורך לנמק דבר. הרכוש שלך ואת יכולה לצוות כרצונך. חופש הציווי הוא מיסודות הצוואה לפי החוק בארץ.
  2. יש אפשרויות שונות. לכל אחת יתרונות וחסרונות שאין כאן המקום לפרטם למשל הערות מכח צוואה, או בעלויות משותפות וזכויות שונות.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.