בנושא צוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • דניאל

  נשלח ע"ידניאל 00:46, 5 באפריל 2012

  אימי כתבה צוואה כשנתיים פלוס לפני מותה אשר היא מחלקת את רכושה שווה בין כל בניה. כשנה , חצי שנה לפני מותה החתים אותה בסתר אחד האחים על כך שהיא נותנת לו את כל רכושה. אותו אח ידוע כאדם רודף בצע, שקרן, ונוכל. באותה תקופה היא גם הייתה חולה ולא מודעת לעצמה. בעימות מול אותו אח הוא טען בעל פה שיתן לכל אח את חלקו. כשביקשנו שיכתוב לנו את זה בכתב הוא סרב בתוקף. ברור לכולם שהוא שקרן וגנב. האם יש קייס? מה עושים? אודה לך מאוד על תשובתך אנו מודאגים וכועסים

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  08:53, 5 באפריל 2012

  השאלה שלך היא מתחום דיני מתנה. האם המתנה שאמך נתנה לאותו אח היא כדין.
  אם אינכם שבעי רצון מן ההבטחה בעל פה, חייבים אתם להגיש תביעה נגד האח לבית המשפט לענייני משפחה בטענה שהסכם המתנה בטל בגלל מצבה של האם. אבל אתם גם צריכים לפעול לקיום הצוואה, כי עילת התביעה שלכם מסתמכת על היותכם יורשים. צריך יהיה להוכיח ברשומות רפואיות את מצבה של האם. כיורשים תהיו זכאים לקבל רשומות אלו

  תגובה
 • 00:29, 6 באפריל 2012

  לעו"ד רונן גדות תודה רבה על התשובה
  אנחנו פנינו לקיום הצוואה אך נאמר לנו שככל הנראה אותו אח הגיש ע"י עורך דין "התנגדות לצוואה" שלנו
  האם גם אנחנו יכולים כעת להגיש התנגדות להתנגדות שלו?
  יש מה לעשות?...
  שוב תודה..
  דניאל

  תגובה
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  13:37, 6 באפריל 2012

  משהוגשה התנגדות הענין יועבר לבית המשפט לענייני משפחה ויתנהל כתביעה שלכם מול האח לקיים את הצוואה. אם אתם חוששים שיועלם רכוש, תוכלו במסגרת אותה תביעה לשקול לבקש עיקול או צו מניעה שימנע שינויים ברכוש עד למתן פסק דין. אין זה ודאי שתקבלו, אבל אפשר לנסות - וזה עולה כסף.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.