הסתלקות מין הירושה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אילן

  נשלח ע"יאילן 10:08, 6 באפריל 2012

  לעו"ד שלום, הוריי נפטרו לפני מס' חודשים, הוריי ערכו צוואה וחילקו את הרכוש בין כל הילדים (5 כולל אותי), יש לי חובות בהוצאה לפועל וכן חוב מזונות. האם אני יכול להסתלק מהירושה ולא להופיע כיורש בצו הירושה כך שלא יעקלו את חלקי בירושה?? האם גרושתי יכולה לתבוע מזונות מהעיזבון של הוריי??

  השב
 • 11:17, 6 באפריל 2012

  האם גרושתי יכולה להתנגד להסתלקותי מין הצוואה בטרם ינתן צו ירושה..??

  תגובה
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  13:40, 6 באפריל 2012

  1. כל עוד לא חולק העזבון אפשר להסתלק. ההסתלקות היא בהגשת תצהיר הסתלקות לרשם לענייני ירושה במסגרת הבקשה לצו הקיום.
  2. ירושה היא זכות אישית. נראה לי שאי אפשר לכפות עליך לרשת אם כבר הושלמה ההסתלקות, אבל הענין מחייב בדיקה יותר מעמיקהמ מאשר מסגרת זאת. בכל מקרה יש להזדרז ולהסתלק.

  תגובה
 • 10:24, 8 באפריל 2012

  לעו"ד שלום רב,
  כתבת בסעיף 2 לתגובתך כי אי אפשר לכפות אדם לרשת אם כבר הושלמה הסתלקות, אך מה קורה ולא הושלמה ההסתלקות וטרם הוצא צו ירושה, האם גרושתי יכולה להתנגד לצו ירושה ו/או להסתלקותי מין הצוואה..???

  תגובה
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  11:32, 8 באפריל 2012

  תשובה מדוייקת מחייבת בדיקה פרטנית של העובדות במקרה שלך. ככלל דע שנושה יכול לטעון שהסתלקות של אדם מירושה יכולה להוות הברחת נכסים. זאת טענה שעלתה במסגרת הליכים של פשיטת רגל במקרה שלך חסרים נתונים והתשובה אינה למסגרת פורום זה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.