אבקש הסבר - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אמיר

  נשלח ע"יאמיר 00:08, 8 באפריל 2012

  לאבא שלי היה חשבון משותף עם אשתו השניה. והוא נפטר. בצוואה הוא ציווה לי את כל רכושו. אשתו הגישה התנגדות לצוואה. והבקשה שלי לקיום צוואה וההתנגדות שלה עברו לאחרונה לבימ"ש. עו"ד הגיש בשמי בקשה לעיקול זמני של חשבון הבנק המשותף במעמד צד אחד.וביהמ"ש לא נתן צו עיקול ולא אמר כלום לענין הבקשה לעיקול אלא רק כתב בהחלטה שייערך דיון בכל העניינים בעוד כשבועיים. האם בדיון יחקרו אותי על התצהיר שנתתי בתמיכה לבקשה לעיקול? אשמח אם תסביר לי מה הולך להיות בדיון כזה?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  10:54, 8 באפריל 2012

  1. ראוי ונכון שעורך הדין המלווה אותך יסביר לך כל צעד ושעל. אתה זכאי להסברים עד תשרגיש שבע רצון. אם אינך יכול לקבל הסברים מעורך הדין שלך, לך למי שיסביר.
  2. כלל כל מצהיר צפוי להחקר על תצהירו וכדאי מאוד שתהיה מוכן לחקירה נגדית. את ההכנה עליך לעשות עם עורך הדין שלך.
  3. איני יודע מה יהיה בדיון, שכן איני יודע איזה דיון קבוע לכם: קדם משפט, הוכחות, בקשות מקדמיות וכדומה. ככלל ולפי החוק בית משפט לענייני משפחה קצת יותר חופשי וגמיש בדרך ניהול הדיון מאשר בית משפט שלום רגיל. לכן יכול שהדיון יתמקד בטענות משפטיות וכול שיהיה רק ברור עובדתי רשמי או לא רשמי. שאל את מי שייצג אותך.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.