טאבו טרשם הירושות - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אריאל

  נשלח ע"יאריאל 08:19, 9 באפריל 2012

  בוקר טוב, כיצד ניתן, אם בכלל, להוכיח באמצעות מסמכים (=ממנהל מקרקעי ישראל או חוזה המכר עצמו )שבעלותו של מחזיק בדירה הינה בעלות פיקטיבית או נחתמה שלא כדין , זאת למרות שהוא מופיע כמחזיק בפועל עפ"י נסח הטאבו ? ב. האם כפי הידוע לך ,מזכירות רשם הירושות, שולחת בדואר על בקשה של אזרח מעוניין, דפי מידע לגבי עניין כיצד להגיש צו קיום צוואה/מינוי אפוטרופסס וכו'? מועדים לשמחה

  השב
 • 10:02, 11 באפריל 2012

  1. יש להגיש תביעה לבית משפט מחוזי בתחום שיפוטו נמצאת הדירה. פורום אינטרנט איננו המקום המתאים ללמוד כיצד להגיש תביעות כאלו. בכל מקרה תביעות כאלו נסמכות בעיקר על מסמכים. בהצלחה.
  2. יש מידע מפורט באתר האינטרנט של הרשם לענייני ירושה. אינני יודע האם המזכירות שולחת מידע בדואר. שאל אותם.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.