לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
אשר אשר

האם צוואה גוברת על הסכם העברה במתנה ביו אבא לבנו

אבא שלי יבדל"א הינו בעל זכויות בנחלה במושב החליט להעביר את הנחלה ללא תמורה (במתנה) לאחד מילדיו (אח שלי) ולילד השני (אני) דירה שברשותו אני ואבא שלי ואח שלי סיכמנו והתחייבנו ביננו בפגישה בעל פה שהייתה מוקלטת ונרשם זכרון דברים ביננו של ביצוע התהליך ללא תמורה של הנחלה מאבא שלי לאח שלי והתחלנו לבצע את התהליך. לרוע המזל , אח שלי נפטר ותהליך העברה ללא תמורה לא הסתיים והזכויות של הנחלה עדיין רשומות על שם אבא שלי. לאחר מותו של אח שלי ז"ל , אבא שלי ערך צוואה מעודכנת שבה הוא מוריש לילד שנותר (אני) את הנחלה ואת הדירה שברשותו לבנו (נכדו של אבי) של אח שלי שנפטר. האם אלמנתו של אח שלי , או אחד מילדיו יכולים להשתמש בהקלטה ואו בזכרון הדברים של ההסכמה שהייתה בין אבא שלי וביני ובין אח שלי ז"ל להעברה ללא תמורה של הנחלה לאח שלי ז"ל כבסיס לטענה ותביעה כנגד הוראות הצוואה של אבא שלי האם אני ואבא שלי חשופים לאפשרות בסבירות גבוהה לתביעה מצד אלמנתו של אח שלי ואו אחד מילדיו כנגד הוראות הצוואה המעודכנות אחרי מותו של אחי ז"ל או האם הצוואה המעודכנת גוברת על כל הסכם העברה ללא תמורה במתנה (גם אם נעשה רק בעל פה ) לפני שביצועו בפועל הסתיים והוראות הצוואה המעודכנות הם אלה שקובעות.

item.Author מנהל הפורום רונן גדות - עורך דין ונוטריון

זכויות בנחלות נשלטות על ידי הוראות החוזה שבין בעלת הקרקע (המדינה/הסוכנות היהודית/קרן קיימת לישראל) לבין האגודה השיתופית. מה שכתוב שם גובר. לאחר מכן יש לבדוק האם "זכרון הדברים" מקיים את הוראות החוק לגבי עסקה במקרקעין, כולל דיווח על העסקה. ורק לבסוף יש משקל לצוואה. יש להתייעץ עם עו"ד הבקיא בדיני נחלות באגודות השיתופיות..

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום צוואות וירושות