בר רשות - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • ריקי

  נשלח ע"יריקי 14:49, 15 באפריל 2012

  אימי נפטרה לפני כמה שנים ואבי נפטר לאחרונה. הם גרו בבית כברי רשות כלומר הרשויות הורו להם לגור בבית שננטש ע"י ערבים. שאלתי היא אם במצב זה הבית שנותר הוא הירושה של אבי לפי דין לכל ילדיו?

  השב
 • 15:29, 15 באפריל 2012

  אדם אינו יכול להעניק או להוריש זכות טובה ממה שהיתה לו. לפיכך לכל היותר יוכלו יורשי אביך לראשת את זכויותיו בבית.
  בעקרון מעמד של "בר-רשות" הוא מעמד אישי שאינו ניתן להורשה, אלא פוקע בפטירתו של אדם, או אם חדל להשתמש באותה רשות. אבל כשאי לבדוק את מעמדו של האב ואת מעמד היורשים באותו בית - ייתכן שניתן יהיה לקבל משהו ממישהו, אלא ש/זה איננו ענין לפורות באינטרנט אךלא להתייעצות עם עו"ד בעל נסיון ומומחיות במצב כזה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.