התנגדות לרישום נכס בטאבו - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • מירה

  נשלח ע"ימירה 17:36, 16 באפריל 2012

  אחי הציג צו צוואה שקבל לטענתו מאבי לפני פטירתו , ברור לנו שזה לא כשורה. לפני כשבועיים הועבר הנכס על שמו, נודע לנו על כך באיחור ולא הספקנו להביע התנגדותנו בזמן ,הגשנו כ-10 ימים לאחר שהנכס הועבר על שמו ,בקשת התנגדות לכך ,בקשנו להוסיף סעיף שימנע את מכירת הנכס. השאלות הן: האם בקשת ההתנגדות לאחר תם הזמן שהוקצב,מתקבלת? בשלב זה הפניה הוגשה במהירות על ידי המשפחה. האם הפניה הראשונה חייבת להעשות על ידי עורך דין? בתודה מראש על כל העזרה.

  השב
 • 19:41, 16 באפריל 2012

  1. הסיפור שלך אינו ברור. לא ניתן לקבל צו קיום צוואה (אם לכך התכוונת) לפני מותו של אדם.
  2. אם ניתן כבר צו קיום והצו תקין על פניו, לרשם המקרקעין אין שיקול דעת והוא חייב לרשום את הצו
  3. אם ניתן כבר צו קיום לצוואה אין מקום להתנגדות. יש להגיש תביעה נגד האח ולטעון נגד הצוואה, אם יש לכם טענות טובות נגד תוקף הצוואה או נגד עריכת הצוואה. אפשר להגיש תביעה גם אם יש לכם טענות טובות נגד הליך מתן צו הקיום.
  4. אין חובה להשתמש בשרותי עורך דין, אלא שאם אין לכם היורשים ידע משפטי מספיק, כדאי מאוד שתתייעצו עם עו"ד שמבין על מנת שלא תגרמו סתם כך נזק לעצמכם.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.