צו ירושה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • ענת זכריה

  נשלח ע"יענת זכריה 07:14, 17 באפריל 2012

  אני בת מנישואים קודמים, אימי התחתנה מלפני 20 שנה ולבעלה3 בנות מנישואים קודמים, בצו ירושה שנערך בנוכות 2 עדים , הוריש בעלה את הנכס לשלושת בנותיו, ולאימי ניתנה האפשרות להתגורר בדירה עד יום מותה, שאלתי מאחר ואימי נישאה לפני 20 אין לה זכות להוריש גם לי חלק מהדירה? והיכן מקומי בכל הירושה

  השב
 • 08:21, 17 באפריל 2012

  בהנחה שמדובר בנכס שהיה בבעלות בעלה של אימך עוד בטרם נישואיו לאימך, אזי מדובר בנכס שאינו משותף לבני הזוג ולך אין זכויות לרשת את בעלה של אימך שכן אינו אביך הביולוגי. מכיוון שהוא לא הוריש לאמך נכס אלא רק זכות מגורים שתסתיים לאחר לכתה של אימך לעולמה, אין לאימך למעשה נכס וזכויות שיכולה להוריש לך מהנכס. עם זאת, אם יתברר שמדובר בנכס שבעלה של אימך רכש במהלך נישואיו לאימך, אזי לאימך יש זכות בעלות במחצית מהנכס גם אם הוא לא רשום על שמה. במצב כזה הבעל יכול להוריש לבנותיו רק חצי מהנכס והחצי השני יישאר בבעלות אימך. ועם זאת בכדי לשמור על זכות כזו של אימך בנכס, היא חייבת להגיש לביהמ"ש תביעה לצו שיפוטי שיצהיר שמחצית הנכס הינו בבעלותה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.