** מכתב ירושה ** - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • ניסים

  נשלח ע"יניסים 17:36, 19 באפריל 2012

  שלום רב, יש לי מכתב מדודי שהוא מוריש לי את חסכונותיו. יש שם ת.ז. תאריך, חתימה וכו. כדי שלא יהיו ויכוחים בעתיד עם בת זוגתו (שלא נשואה לו) האם מומלץ לעשות מכתב נוסף דרך נוטוריון ? האם נוטוריון מספיק ואיני זקוק לעו"ד ? כמה יעלה לי כזה שרות? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  19:31, 19 באפריל 2012

  1. "מכתב" איננו מועיל. המסמך צריך להראות כצוואה ולקיים דרישות שבחוק לגבי צוואה. אם לא תקויימנה הדרישות יש חשש שמה לא תירש. לכן מומלץ להשקיע זמן וכסף על מנת שהכל יהיה מסודר. כל נוטריון בישראל הוא גם עורך-דין. השרות יעלה בהתאם למה שיידרש. לעתים תוך כדי ערחכת צוואה עולים דברים נוספים שמחייבים התיחסות מיוחדת במסגרת הצוואה, או מחווץ למסגרת הצוואה. לכן רק כשתפנה באופן מסודר עם הדוד ניתן יהיה לערוך צוואה מוסדרת ולומר לך לגבי העלות של השרות המשפטי. תעריי נוטריון קבועים בחוק. שרות משפטי שמעבר לכך הוא עניינו של כל עורך דין עם לקוחו.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.