צו ירושה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • ליאת

  נשלח ע"יליאת 11:17, 20 באפריל 2012

  סבי וסבתי נפטרו הבית רשום על שם סבי. יש לי דוד ודודה בארצות הברית שחתמו על יפוי כח לצו ירושה לסבתי על שם דודתי שחיה בארץ . הוצא צו ירושה על שם סבתי בלבד . אמי רוצה למכור את הבית ומבינה שצריך להוציא צו ירושה על שם סבי כדי למכור את הבית. דודתי מערימה קשיים ולא הוציאה צו ירושה ,איך אפשר להוציא צו ירושה של סבי על שם אמי ? האם יכולים האחים בחו"ל לכתוב יפוי כח על שם אמיואיך ניתן לעשות זאת? סבתי נפטרה לפני כשלוש שנים ויש חובות של ארנונה וחובות נוספים שלא שולמו,גם לא ניתן לפתוח את חשבון הבנק של סבתי ללא צווי ירושה. האם ניתן לעשות מחדש צו ירושה על שם אמי כדי שתוכל לסדר את כל החובות שהצטברו ואז למכור את הבית? בתודה מראש ליאת

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  13:33, 22 באפריל 2012

  אם אמך היא הבת של סבא ושל סבתא, אינה צריכה הסכמה של אף יורש אחר לצורך בקשת צו ירושה.
  אם יורשים אחרים (ילדי סבא וסבתא) לא יסתלקו מירושתם לטובת אמך, היא תירש יחד עם האחרים. כל יורש יוכל לדרוש את חלקו בכסף ובבית.
  כדי למכור את הבית אין צורך בהסכמה. אם אין הסכמת כל היורשים למכירה, יכול כל אחד מהיורשים להגיש תביעה לפרוק שתוף במקרקעין וכך לכפות על כל היורשים את מכירת הבית וסילוק החובות במסגרת המכירה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.