משמעות ירושה שלא מוממשה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • ארמונד ברמוחא

  נשלח ע"יארמונד ברמוחא 13:06, 20 באפריל 2012

  חמתי ירשה בית עבור שלושת בנותיה .בשל קשיים כלכליים חמורים של אחת הבנות הוחלט לתת לה לגור בבית שירשו לשני הבנות יש בתים משליהם . הבת השניה הינה אם חד הורית (עד לפני חצי שנה כי הבת סיימה את שירותה ומשרת בקבע).כמו האם החד הורית מובטלת מזה תקופה ארוכה אשר בגינה הביטוח הלאומי נתן לה הבטחת הכנסה. הבטחה זו הופסקה ואף נידרשה להחזיר סכום של 80000ש"ח על כספים שקיבלה לכאורה שלא כדין משום שלא דווחה על הירושה .לציין כי אי מסירת מידע הירושה נעשה בתום לב .כמו כן היא לא קיבלה כל תמורה על ויתורה על כך שהאחות תגור בבית . נכון להיום לא בוצע כדין צו ירושה רשמי ומאושר על ידי בית המשפט. השאלות הם : האם היו חייבים לבצע צו ירושה ? האם הייתה חייבת למכור את הבית בכדי שהיא תהיה זכאית להבטחת הכנסה? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  13:34, 22 באפריל 2012

  צריך צו ירושה אם רצים לבצע פעולה רשמית בנכס המחייבת חתימת בעלים רשום.
  מעבר לזה - השאלה מסובכת ואינה יכולה להענות במסגרת זאת. בכל הנוגע לביטוח הלאומי מומלץ לפנות לעו"ד המתמחה בעניני הביטוח הלאומי.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.