לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
אורדן

בני משפחה מסרבים לשלם חשמל ומים

שלום רב, אנחנו 3 אחים עם המשפחות (אישה וילידם) שגרים בבית "אחד" גדול. אני בקומה התחתונה, אחי הגדול בקומה העליונה ואחי הקטן בבית/יחידה שבנה מאחורה. הבית היה של אבא ואמא שלנו וכשהיו בעודם בחיים גרו שם 2 אחים שלי עם המשפחות שלהם, לאחר שהורי נפטרו הם הורישו רק ל-2 מאיתנו את הבית, לי ולאחי הגדול שכבר התגורר שם אך רשמו אותו על שמי. אחי הקטן לא נרשם בירושה בעקבות מצב פיננסי שנקלע אליו אך התגורר שם כל חייו. דבר זה יצר סיכסוך בינינו.. מכיוון שהבית רשום על שמי אני הוא זה שמקבל את את חשבונות המים, חשמל וארנונה והוא מסרב לשלם את החלק שלו בהוצאות הללו למרות שלכל בית יש שעון מים וחשמל משלו. הדבר הזה נמשך כבר מעל לשנתיים, האם יש לי אפשרות לעשות עם זה משהו משפטית ?

item.Author מנהל הפורום רונן גדות - עורך דין ונוטריון

זה מצב רגיל של שותפים בנכס, שאינם מסתגרים זה עם זה. אם יש מונה עיקרי של חשמל ומד מים עיקרי והם רשומים על שמך, ולשותפים שלך לנכס יש מונים שהם למעשה מונים פרטיים תבקש מחברת החשמל ומתאגיד המים האזורי, ניתוק של החיבורים שיוצאים ממך והלאה. ושכל אחד יבקש התקנת מונה חשמל נפרד ומד מים נפרד. כמובן שכל הפעולות הללו הן לפי הנהלים של חברת החשמל ושל ספק המים. אם לא ייתכן ניתוק, תתבע אותם על ההפרשים בצריכה.

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום צוואות וירושות