אין צוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • שליו

  נשלח ע"ישליו 12:06, 21 באפריל 2012

  אחותי ניפטרה היתה ערירית בלי בעל וילדים,רק אני וילדי היינו בקשר טוב איתה ,האחים הנוספים 7 במספר לא היו איתה בקשר לא בטלפון ולא בחגים ולא בימי חול ,מאחר ואחותי לא השאירה צוואה אני מבין שלפי החוק הירושה עוברת בחלקים שווים לכל האחים ,השאלה היא האם אני יכול לפנות לאחים שרובם עשירים כקורח הם ובניהם ולבקש מהם במידת הצדק או מה שזה לוותר על הירושה ולתת לי ולמשפחתי את מה שיש?בגלל שאני לא עשיר אין לי פנסיה ואני חי מביטוח לאומי ומחסכונות, בית יש לי אבל אין לי לעזור לבני ,האם בקשתי מוגזמת?האם זה מקובל לנסות?למרות שאחי הם אנשים קשים מאוד מבחינה ריגשית,הם גם לא בקשר איתי למרות שעבדתי בעסק שלהם ןלא סידרו לי פנסיה,נכון אחותי היתה צריכה לכתוב צוואה היא לא כתבה כניראה חשבה שיש לה עוד הרבה שנים לחיות ,אבל לצערי היא ניפטרה באופן פתאומי,ונישארנו המומים,מה דעתך ?האם אחים מליונרים יכולים לוותר או לפי ניסיונך גם מליארדרים לא מוותרים על ירושה שמבחינתם זעומה אבל מבחינתי זה עולם ומלואו אנא תשובתך המהיה תודה לך

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  13:49, 22 באפריל 2012

  ירושה היא זכות אישית. הסתלקות מירושה היא החלטה אישית. אי אפשר לכפות לרשת ואי אפשר לכפות להסתלק מירושה. נושא הסתלקות הוא ענין מצפוני שבין יורש אחד לאחר. הסתלקות מחייבת רק חתימה על תצהיר בפני עו"ד או הופעה אישית בבית משפט / בית דין והודעה על רצון להסתלק. מעבר לכך זה רק ענין של רגש ושל מצפון.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.