• 21 באפריל 2012

אין צוואה

אחותי ניפטרה היתה ערירית בלי בעל וילדים,רק אני וילדי היינו בקשר טוב איתה ,האחים הנוספים 7 במספר לא היו איתה בקשר לא בטלפון ולא בחגים ולא בימי חול ,מאחר ואחותי לא השאירה צוואה אני מבין שלפי החוק הירושה עוברת בחלקים שווים לכל האחים ,השאלה היא האם אני יכול לפנות לאחים שרובם עשירים כקורח הם ובניהם ולבקש מהם במידת הצדק או מה שזה לוותר על הירושה ולתת לי ולמשפחתי את מה שיש?בגלל שאני לא עשיר אין לי פנסיה ואני חי מביטוח לאומי ומחסכונות, בית יש לי אבל אין לי לעזור לבני ,האם בקשתי מוגזמת?האם זה מקובל לנסות?למרות שאחי הם אנשים קשים מאוד מבחינה ריגשית,הם גם לא בקשר איתי למרות שעבדתי בעסק שלהם ןלא סידרו לי פנסיה,נכון אחותי היתה צריכה לכתוב צוואה היא לא כתבה כניראה חשבה שיש לה עוד הרבה שנים לחיות ,אבל לצערי היא ניפטרה באופן פתאומי,ונישארנו המומים,מה דעתך ?האם אחים מליונרים יכולים לוותר או לפי ניסיונך גם מליארדרים לא מוותרים על ירושה שמבחינתם זעומה אבל מבחינתי זה עולם ומלואו אנא תשובתך המהיה תודה לך

21 באפריל 2012
  • מנהל הפורום רונן גדות, עו"ד 22 באפריל 2012

הסתלקות מירושה באין צוואה

ירושה היא זכות אישית. הסתלקות מירושה היא החלטה אישית. אי אפשר לכפות לרשת ואי אפשר לכפות להסתלק מירושה. נושא הסתלקות הוא ענין מצפוני שבין יורש אחד לאחר. הסתלקות מחייבת רק חתימה על תצהיר בפני עו"ד או הופעה אישית בבית משפט / בית דין והודעה על רצון להסתלק. מעבר לכך זה רק ענין של רגש ושל מצפון.

22 באפריל 2012
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?