הערכת שווי בית לפי צוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • ציפי

  נשלח ע"יציפי 13:46, 23 באפריל 2012

  האם כאשר צריך ע"פ צוואה לשלם שליש משווי הבית לבן משפחה אחר בהערכת שמאי . במקרה זה האם צריך לבקש מהשמאי בנוסף להערכה של מוכר מרצון לקונה מרצון גם מיסוי מקרקעין שחלים על הנכס במכירה לצד שלישי { מברור למרות שמדובר בירושה יש מיסוי מקרקעין שחל על הנכס } בן המשפחה טוען שאין לכלול מיסוי מקרקעין.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  19:27, 23 באפריל 2012

  1. באופן כללי, אם ממילא כל עסקה בבית תהיה חייבת במס, הרי שמי שיקבל את הבית בירושה יקבל אותו כוללחוב המס העתידי. מכאן שיש לחשב את השווי כולל המס.
  2. אבל התשובה לשאלה במצב המסויים שלכם תלויה קודם כל בניסוח המדויק של ההוראה בצוואה - מה באמת רצה המצווה. גם בית משפט לא יענה על שאלה זאת אלא אך ורק לאור הכתוב בדיוק בצוואה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.