צוואה וירושה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • מור

  נשלח ע"ימור 18:36, 23 באפריל 2012

  אבא של בעלי נפטר הוא ואשתו השאירו צוואה שהדירה והרכוש עובר לאמא ולשלושת הילדים כרגע הם צריכים לעשות צו ירושה ולהעביר לאמא את הדירה והרכוש האם זה הכרחי לעשות צו ירושה ? והאם ברגע שיש צו ירושה יש באפשרותה של האם לשנות את הצוואה זאת אומרת האם היא יכולה לשנות את הצוואה שגם האבא כתב

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  19:22, 23 באפריל 2012

  1. ללא צו יורשה אי אפשר להעביר בעלות בנכס של המנוח.
  2. עשיית צוואה אחרת - אם הצוואה המקורית היתה צוואה הדדית, שאינה מאפשרת שינויים אלא בהסכמת בני הזוג המצווים, חריגה מהצוואה עלולה לגרום לביטול בדיעבד שלה, כלומר במקום צוואה הירושה תהיה לפי החוק [בת זוג וגם ילדים יורשים]. אם לא היתה צוואה הדדית, אין מניעה לאמא היורשת לעשות צוואה אחרת כרצונה.
  בכל מקרה אי אפשר לשנות צוואה של מנוח.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.