הסתלקות מעזבון - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אסתר

  נשלח ע"יאסתר 16:14, 29 באפריל 2012

  אני ירשתי מאחי בית .כאשר הלכתי לרשום את הבית בטאבו התברר לי שחצי הבית רשום על שם סבאתי. שנפטרה לפני 50 שנה. לסבאתי היו שני ילדים .אבי ודודה שגם הם נפטרו. נישארו הנכדים שלושה מהם אחים שלי. האחים שלי ובני הדודה כולם חתמו לי הסתלקות מהעזבון.העורכת דין שלי שלחה את החומר לרשם הירושות. הרשם החזיר את החומר בטענה שאין חותמים הסתלקות מעזבון לטובת נכדה. אשמח לקבל תשובה . תודה מראש

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  17:32, 29 באפריל 2012

  סעיף 6 לחוק הירושה קובע שניתן להסתלק אך ורק לטובת בן זוג של המוריש, ילד של המוריש או אח של המוריש. כלומר שאף אחד מהללו לא יכול היה להסתלק לטובתך. הפתרון הוא שכל אחד ואחד מהם יסתלק הסתלקות כללית מהירושה. במקרה כזה לא יהיו יורשים נוספים מלבדך.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.