טעות בצוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • א

  נשלח ע"יא 21:31, 29 באפריל 2012

  אבי נפטר לפני שבעה חודשים. הוא רשם צוואה על שמי ביתו היחידה שהוא מוריש לי את כל רכושו. הפרסום בעיתון עבר ועדיין לא קיבלתי את צו הירושה המיוחל מאחר ונפלה טעות בתאריך הצוואה. הבאתי עדה שהעידה שאני בת יחידה ,ועו"ד שלחה לשופטת. מאז עברו כבר 4 חודשים.עו"ד אמרה שהיא קיבלה מהשופטת פקס שהיא מסכימה לחתום על צו הירושה כי זה כבר מובן שאני בת יחידה. אבל עברו שוב חודשים ועדיין לא קיבלתי אותו. אם אין בעיה למה אני לא מקבלת את הצו? זה מעכב לי הרבה דברים.האם יש דרך לזרז את הפרוצדורה? אם השופטת מסכימה ומבינה שאין מה לפנות למשפט אז למה זה נמשך כל כך הרבה זמן?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  09:52, 30 באפריל 2012

  בתי המשפט בכלל ובתי משפט לענייני משפחה בפרט עמוסים. לעתים גם שופטים נקלעים למצבים אישיים לא נוחים שמשפיעים על סדר יומם. וכמובן לעתים קרובות יש טעויות ותיקים נדחים הצדה. לעתים קרובות לנו עורכי הדין יש מעט מאוד אפשרויות לשנות. פתרון שעשוי להועיל הוא הגשת בקשה למתן החלטה בתיק. פתרון אחר - לפנות למזכירות בית המשפט, למזכיר ראשי או סגן מזכיר ולבדוק אתו/אתה היש דרך לקבל החלטה תכופה בתיק שאין בו התנגדות.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.