יורשים שאינם ידועים - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • ירון

  נשלח ע"יירון 12:15, 8 במאי 2012

  שלום רב מה עושים במקרה שמישהו נפטר וחלק מהיורשים רוצים לעשות צו ירושה, אך ישנם עוד שני יורשים שגרים בחו"ל ולא יודעים את כתובתם ואין אפשרות להשיגם?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  13:53, 8 במאי 2012

  בעיה כזאת מתרחשת מעת לעת. מגישים הבקשה לצו ירושה. אם ידועים שמות היורשים, יש לציינם וכןכל פרט שנוסף שידוע עליהם. אם אין פרטים נוספים - מציינים אותם. אי ידיעת כתובות אינה עילה כשלעצמה להמנע ממתן צו ירושה. יש לקחת בחשבון שייתכן ויינתן צו ירושה עם יורשים שאינם ידועים. יש בכך ליצור קשיים במימוש נכסים, אך הבעיה אינה בלתי פתירה.

  תגובה
 • 10:16, 29 במאי 2014

  אם טרם הסתדרת, אוכל לסייע

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.