יורש כשותף בחשבון המורישים - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אריאל

  נשלח ע"יאריאל 09:26, 15 במאי 2012

  בוקר טוב האם בן יורש שהינו שותף בחשבון העו"ש של המורישים (עם סעיף אריכות ימים ברישומי הבנק) צריך להוציא צו קיום צוואה או יכול לחלק את הכספים לו ולאחיו באופן מיידי ללא צורך בצו קיום ? במילים אחרות אם הוא כרגע הבעלים החוקיים של החשבון :למה לו לחכות 3 חודשים לצו הקיום , הרי באפשרותו לחלק את הכספים בחשבון לו ולשאר היורשים במידי? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  13:07, 15 במאי 2012

  אכן מכחו של סעיף אריכות ימים אכן אתה יכול לעשות בכספים שבחשבון כרצונך כבר כעת. יש חשיבות להוצאת צו קיום רק בהקשרים של נכסים אחרים, או כדי להסביר שינויים בהון אישי כתוצאה מירושה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.