צו קיום צוואה לאחר החלטת בית המשפט - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
  • אלון

נשלח ע"יאלון 11:41, 26 במאי 2012

לאחר דיונים רבים בביהמ"ש אחי החליט שהוא מסכים כי עיזבונו של האב המנוח יעבור אליי, ביהמ"ש נתן החלטה כי אני היורשת היחידה אך הוסיף וכתב כי במידה ובתוך 10 ימים לא תוגש תגובה או התנגדות ע"י אחי שהוא המשיב בתיק ביהמ"ש, אני היורשת היחידה. האם עליי להגיש עוד בקשה לצו קיום צוואה או שהחלטת ביהמ"ש הוא הצו בעצמו. דבר שני, האם כאשר כתוב כי מדובר בכל עיזבונו של האב זה אומר שיש לי האפשרות להיכנס לבית של אמא שלי שהיא לא היורשת ולקחת את חפציו האישיים של אבי, ומה קורא לגבי כספת בבנק אשר רשומה גם על שם האמא וגם על שם האבא שלי.

השב
  • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

12:56, 28 במאי 2012

1. אם זאת ההחלטה, דרוש שיינתן בנפרד צו קיום לצוואה.
    2. לכשיינתן צו קיום. תהיי יורשת אך אין זה מקנה זכויות כניסה לרכוש של אחרים.
    3. לגבי הכספת – יש לנהוג כמו לגבי כל רכוש משותף, בכפוף לתנאי הניהול שבבנק בו הכספת.

תגובה
  • 08:13, 29 במאי 2012

הכוונה שלי היא שהבית שייך לחצי לאמא שלי וחצי לי כי אני ירשתי את החצי של אבא שלי.

תגובה
  • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

09:11, 29 במאי 2012

משניתן צו קיום, נכנסת לנעלי המוריש. מכאן ואילך השימוש בכל רכוש ששייך למוריש או שהמוריש שותף בו כפוף לדינים הכלליים. לגבי מקרקעין שהם דירת מגורים יש בעיה - מצד אחד יש זכות להשתמש בהם. מצד אחר יש הגנת פרטיות וייחוד השימוש. באין הסכמה בין בעלי הזכות, יש לפנות לבית המשפט לגבי זכות הכניסה והשימוש בדירה.

תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.