** מכתב ירושה ** - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • יוסף

  נשלח ע"ייוסף 13:35, 5 ביוני 2012

  כאשר דודי מביא מכתב ירושה מודפס לחתימה אצל נוטוריון, האם הוא פטור מלהביא שני עדים ? מה עליו לכתוב במכתב ירושה לעשות את זה כשר ? מה העלות של שרות זה ? תודה,

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  14:25, 5 ביוני 2012

  1. אין "מכתב ירושה" - יש צוואה.
  2. צוואה בפני נוטריון אינה מצריכה עדים. די באישור עשיית הצוואה בפני הנוטריון.
  3. תוכנה של צוואה הוא רצונו של המצווה. אין חובה לכך, אבל מומלץ להתייעץ עם מי שמבין בכך על מנת שהצוואה תשקף את רצונו של המצווה ועל מנת שצוואה לא תיצור בעיות משפטיות חדשות.
  4. תעריף אישור צוואה נוטריוני הוא 232 ש"ח ומע"מ עבור האישור בלבד. אם הנוטריון נותן גם יעוץ משפטי, יש לשלם עבור כך בנפרד.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.